Gorzka czekolada – czy wiesz o niej już wszystko?

Wszyscy mają słabość do słodyczy. Nawet Ci, którzy tylko okazjonalnie skubną kawałek czekolady. Czasami wydaje się, że gdy mamy ochotę na coś słodkiego, czekolada jest jedyną rzeczą, która może nam pomóc.

Czasem, gdy jemy coś co ma czekoladę, wydaje się, że mamy jeszcze silniejszą ochotę na nią. Jeśli nigdy nie próbowałeś tego przysmaku musisz skosztować pysznego kawałka ciemnej czekolady i zobaczyć, jak Ci się to spodoba. Ten typ ciemniejszej czekolady jest mniej słodki niż normalna czekolada, a także posiada wiele przyjemnych korzyści dla zdrowia, co jest wbrew temu, co zwykle mówi się na temat słodyczy.

Ciemniejsza czekolada zawiera mniej cukru

Ciemniejsza czekolada zawiera mniej cukru niż zwykła czekolada. Ciemna czekolada zawiera coś takiego jak flawonoidy, które należą do grupy antyutleniaczy, które są ważne w procesie redukcji skrzepów krwi i pomaga przesuwać się krwi gładko przez tętnice. Ciemniejsza czekolada pomoże obniżyć ciśnienie krwi. Spożywanie gorzkiej czekolady polepszy także swój nastrój z ponurego na wesoły. Nawet jednak w odniesieniu do tych dodatkowych korzyści z jedzenia ciemniejszego rodzaju czekolady, nadal powinno9 się monitorować, jak dużo się go spożywa. Również jedzenie wszelkiego rodzaju słodyczy, niekoniecznie jest dobre dla zębów.

Innym ważnym składnikiem ciemnej czekolady jest kakao. To powoduje, że zawiera wysoki poziom kofeiny w stosunku do czekolady mlecznej. Badania pokazują, że poprzez spożywanie tylko jednej kostki ciemniejszej czekolady, zapewniasz sobie jakieś dwadzieścia miligramów kofeiny. Jedna filiżanka kawy zawiera około sześć razy tej ilości.

Więc jeśli jesteś miłośnikiem czekolady, to jest to dobry pomysł, aby jeść ciemniejszą odmianę. Ale najlepiej byłoby korzystać z belgijskiej gorzkiej czekolady. Zawiera on endorfiny, które pomagają regulować kobiecy cykl menstruacyjny i jest niczym lekarstwo na znoszenie bólu. W końcu czekolada to jedzenie bogów!

Aby dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z ciemnej czekolady oraz dowiedzieć się więcej cennych wskazówek i rad, jeśli chodzi o zaspokajanie czekoladowego głodu – czytaj dalej.

Istnieje wiele powodów, dla których czekolada jest wielu z nas ulubionych daniem, było też wiele badań naukowych, które pokazują dokładnie to, co jest w środku kawałka gorzkiej czekolady. To coś więcej, niż myślisz. Istnieje kilka substancji chemicznych wewnątrz każdego kawałka czekolady, które pomagają organizmowi produkować naturalne endorfiny, to również pomaga jeśli chodzi o nerkę i wątrobę, usuwają z nich wszelkie z toksyn, które są w krwiobiegu. Toksyny te są odpowiedzialne za obniżenie twojego nastroju i dają uczucie depresji.

Ten nastrój depresyjny jest spowodowane przez stres normalnie mający miejsce w twoim codziennym ale możesz spróbować się uspokoić właśnie za pomocą czekolady.

Istnieje kilka rodzajów ciemnej czekolady, które są nieco zdrowsze dla Ciebie niż te najzwyklejsze. Pierwsza jest to ciemna czekolada organiczna, zazwyczaj za nieco wyższą ceną na rynku, ma ją często sklep ze zdrową żywnością, ze względu na sposób, w jaki kakao jest uprawiana, a także ilość pracy, która naprawdę wiąże się z wytwarzaniem czekolady organicznej. Rolnicy w tym kontekście będą unikać używania pestycydów, herbicydów i hormonów wzrostu, aby utrzymać ilość chemikaliów znajdujących się wewnątrz ich zakładów na jak najniższym poziomie.

Ciemna czekolada bez cukru jest kolejnym sposobem, aby cieszyć się swoim ulubionym przysmakiem – ale to zajmuje trochę więcej czasu zanim mózg będzie mógł rozpocząć uwalnianie serotoniny. Cukier ma tendencję do tego, że może przyspieszyć przepływ krwi i układu pokarmowego. Ciemna czekolada jest teraz klasyfikowana przez niektórych jako dobra dla zdrowia. Teraz pozostaje się zastanowić która marka ciemnej czekolady jest najlepszą marką czekolady, biorąc pod uwagę zawartość cukru, węglowodanów, poziom kalorii, i tym podobne. Jeśli się znajdzie taką idealną dla siebie – znajdzie się coś dla umysłu, ciała i duszy.

Ludzie chcą wiedzieć, czy wciąż mogą zaspokoić swój głód czekoladą bez efektów ubocznych. A jedzenie czekolady, albo przynajmniej ciemnej czekolady, może jak widać dawać korzyści zdrowotne. Korzyści z gorzkiej czekolady są też pobudzające, właśnie temu że jest w niej teobromina i kofeina. Wszystkie te składniki, w połączeniu, mają tendencję do tworzenia poczucia przyjemności, poprawy nastroju i wiele innych. Dlatego właśnie następnym razem gdy przyjdzie Ci ochota na coś słodkiego – koniecznie spróbuj pysznej czekolady, gorzkiej.