O dekoracji tortów weselnych

Wybór tortu weselnego jest jedną z najważniejszych decyzji jaką będziesz kiedykolwiek podejmować. Istnieje wiele różnych wzorów, kolorów, są różne kształty i rodzaje tortów weselnych. Najlepszym sposobem, aby znaleźć taki, który będzie dla ciebie idealny jest przeglądanie czasopism i książek. Możesz zdecydować się na tradycyjne torty weselne, ciasta, babeczki na podstawie smaku. Białe ciasta i ciastka czekoladowe są bardzo popularne.

Tradycyjne torty weselne

Tradycyjne torty weselne są pokryte najczęściej za pomocą gładkiej masy cukrowej. Zastosowanie likieru zapewnia większą elastyczność w ostatecznym smakołyku. Tradycyjny keks jest nadal najbardziej popularny. Ten rodzaj deseru zwykle ma warstwę marcepanu pod kremówką. Po złożeniu zamówienia, należy podać jak najwięcej informacji, można nawet napisać jaki będzie się miało kolor sukni i jaki jest temat ślubu. To sprawi, że wybór będzie bardziej trafiony.

Torty czekoladowe ślubne

Wiele par decyduje się na starannie wykonane dekoracje czekoladowe na ich torcie weselnym, w tym chipsy czekoladowe lub na polewą czekoladową. Te desery są eleganckie i są w różnych smakach i wzorach. wyobraźnia i umiejętności piekarza mają tutaj duże znaczenie. Czekoladowe ciastka mogą mieć jedną lub więcej warstw. Krem może zawierać smaki orzechów laskowych, malinę, krem lub czekoladę. Mogą być ozdobione za pomocą owoców, kwiatów, motyli, jedwabnych wstążek, kryształowych kul i jadalnych płatków róż.

Małe torciki

Jeśli masz napięty budżet, możesz zdecydować się na zakup mniejszych torcików lub pojedynczych ciastek. Okrągłe i kwadratowe ciastka są najbardziej powszechne. Aby uzyskać dodatkowy efekt wizualny, piekarz można dodać ozdoby z czekolady, gwiazdki i groszki. Wpisz nazwę każdego gościa na szczycie tego specjalnego deseru aby był bardziej zindywidualizowany.

Babeczki

Weselne babeczki są dostępne w szerokiej gamie kształtów, kolorów i wzorów. Mogą być proste lub tak fantazyjne, jak tylko chcesz. Pary mogą zamówić babeczki zdobione za pomocą truskawek, mogą je też zdobić lody czekoladowe, mięta, koronki ślubne i inne wzory. Te wspaniałe desery różnią się ceną i należy zamawiać je z z dużym wyprzedzeniem zanim nadejdzie ten wielki dzień.

Inne opcje

Są też torty które zawierają dużą ilość kremu, co czyni je bardzo popularnymi wśród ludzi w każdym wieku. Tradycyjne torty weselne są wykonane z kremówki. Wielu ludzi nie lubi tego smaku. A te ciasta wyglądają nie tylko spektakularnie, ale mają też doskonały smak. Można wybrać wielopoziomowe dzieło, a nawet miniaturowe ciastka. Możliwości dostosowania obejmują tematykę, rodzaj polewy, liczbę kondygnacji oraz wielkość i kształt tortu.

Wiele magazynów i stron internetowych oferuje pomysły na torty na wesela. Zainspiruj się korzystając z najbardziej popularnych wzorów, a następnie wybierz tort, który pasuje do tematu ślubu.

Dekorowanie tortów ślubnych może być dość trudne. Ale jeśli sama poznasz kreatywne pomysły na dekorowanie, to wiedz że można sporo zaoszczędzić pieniądze i zaskoczyć swoich gości. Możesz zaprojektować swój tort, dodać dekoracyjne kwiaty z kremówki i czerwone serca, lub tworzyć wspaniałe kwiatowe wzory z dekadenckimi warstwami czekolady.

Właściwa konstrukcja i dekoracje mogą zamienić prosty tort weselny w dzieło sztuki. Cienka warstwa marcepanu może być wykorzystane do pokrycia tortu. Wygląda to wspaniale -tort pełen kolorowych figurek i dekoracji. Jeśli chcesz korzystać z królewskiej polewy, umieść trochę marcepanu na ciasto i udekoruj wszystko wisienką na szczycie tortu. Użyj szpachli do tego by lukier rozłożyć równomiernie.

Można też pokryć tort weselny pastą cukrową. Użyj do tego sproszkowany cukier, gumę arabską, wodę, sproszkowaną żelatynę, biały tłuszcz, białka i płynną glukozę w celu przygotowania pasty z cukru. Dodaj odpowiednią ilość tego składnika aby uzyskać gładki kształt na powierzchni. Rozwałkuj na tyle, aby pokryć wierzch i boki tortu.

Torty weselne mogą być ozdobione również za pomocą świeżych kwiatów. Można zrobić prosty, ale elegancki design z kilkoma kwiatami lub użyć kompletne rozwiązania kwiatowe, aby przejść między poszczególnymi warstwami ciasta. Kwiaty powinny być łatwe do zdemontowania w czasie ceremonii krojenia ciasta. Umieść kilka pomiędzy warstwami ciasta. Za pomocą ostrego noża do cięcia pojedynczych kwiatów pokryj tort pięknie kwiatami.

Przed rozpoczęciem dekorowania tortu weselnego, oceń swój budżet aby określić, ile jesteś skłonny wydać. Masa cukrowa jest droższa niż lukier. Liście czekoladowe to imponujące dekoracje ale też nie są najtańsze. Musisz wszystko przemyśleć.