Urodziny w restauracji – jak zorganizować przyjęcie niespodziankę?

Urodziny to ważna uroczystość, która często wiąże się z organizacją przyjęcia. Najczęściej to właśnie solenizant zajmuje się zaproszeniem gości, ewentualnym wynajmem sali itd. Ostatnimi czasy jednak coraz większą popularnością cieszy się niespodzianka urodzinowa, która polega na zaskoczeniu, ponieważ jest organizowana w tajemnicy przed osobą, która ma urodziny. Jak zaplanować uroczysty obiad urodzinowy.

Nie jest tajemnicą, że w każdym przypadku niespodzianka urodzinowa musi być zgodna z preferencjami solenizanta. Zdarza się przecież, że ktoś wręcz nie znosi zaskoczenia, dlatego w jego przypadku nie powinno się organizować podobnej imprezy. Takich ludzi nie ma jednak wiele, dlatego, jeżeli wiesz, że bliska Ci osoba doceni podobne wydarzenie, to warto na nie postawić. Jest to bowiem sytuacja wyjątkowa, która najpewniej zostanie zapamiętana do końca życia.

Najważniejszy jest pomysł

Zazwyczaj przyjęcie-niespodzianka kojarzy się z udawaniem, iż niemal wszyscy zapomnieli o urodzinach solenizanta. On zawiedziony zmierza do danego miejsca, w którym miał się spotkać z jednym bliskim. Wchodzi i nagle wszyscy wyskakują do dźwięku gwizdów itd. W tym przypadku jednak wyłącznie element zaskoczenia jest ciekawy, czego nie można powiedzieć o reszcie zabawy, która staje się konwencjonalnymi urodzinami. Znacznie lepiej jest ustalić pewien motyw. Oczywiście, musi on dotyczyć rzeczy lubianych przez solenizanta. W takim razie, co przygotować na urodziny?

Pomysłów może być nieskończenie wiele. Należy jednak przeprowadzić z bliskimi solenizanta wywiad, dotyczący spraw, które on (lub ona) wyjątkowo lubi. Jeżeli na przykład jest fanem Władcy Pierścieni, to można ucharakteryzować scenę przyjścia osoby mającej urodziny jako spotkanie w Rivendell, podczas którego powołano drużynę pierścienia, której zadaniem jest zniszczenie pierścienia w Mordorze. Jeżeli solenizant uwielbia podróżować, to goście mogą ubrać się w stroje regionalne nawiązujące do jego ulubionego kraju. Wymieniać można długo, ale na pewno każdy znajdzie coś ciekawego.

Jedna osoba może nie podołać z organizacją takiego wydarzenia. Nie wszyscy goście powinni być przy tym zaangażowani, ponieważ oni również powinni czerpać radość z elementu zaskoczenia. Być może będą wiedzieć, że wydarzenie jest organizowane, ale nie zostanie określone, na jakich warunkach. W takim razie, czym zaskoczyć gości na urodzinach, a jednocześnie samego solenizanta? Bardzo dobrym pomysłem jest zaplanowanie krótkiej gry, która polegać będzie np. na rozwiązaniu zagadki poprzez odnajdywanie kolejne poszlak itd. Detektywem dowodzącym będzie oczywiście główny bohater przyjęcia, jednak niewtajemniczeni goście mogą mu pomagać.

Organizacja nie jest trudna

Niespodzianka urodzinowa wymaga przede wszystkim obecności znajomych i przyjaciół solenizanta. Z tego powodu już kilka miesięcy przed wydarzeniem główny organizator powinien robić swoje dochodzenie na temat tego, kogo można zaprosić. Następnie najprościej jest stworzyć tajną grupę na Facebooku. Dzięki temu nie trzeba indywidualnie zapraszać gości. Tak samo niektórzy znajomi mogą zasugerować, by zaprosić następnych ludzi, podzielić się faktami z życia solenizanta, które pomogą w organizacji przyjęcia itd.

Bardzo ważne jest również miejsce, w którym impreza będzie miała miejsce. Istnieje wiele pomysłów. Najprostszym rozwiązaniem jest zrobienie domówki, jednak nie zawsze posiada się do tego dobre warunki (np. kiedy nie wszyscy współlokatorzy są znajomymi solenizanta, powierzchnia mieszkania jest mała, sąsiedzi nienawidzą imprez). Innym, dobrym pomysłem jest wynajęcie kilku stolików w restauracji. To ciekawe rozwiązanie, ponieważ z obowiązków organizatora odpadnie konieczność załatwienia posiłków, a przecież goście muszą coś zjeść. Pod względem samych kosztów również nie powinno być źle, ponieważ wszyscy zaproszeni mogą zrobić zrzutkę. Co więcej, nierzadko restauracja może zezwolić na puszczenie konkretnej muzyki, dlatego uroczysty obiad urodzinowy będzie również świetną zabawą. Po spędzeniu w lokalu kilku chwil można ruszyć na dalszą imprezę np. do klubu, w którym wynajęta zostanie loża.

Urodziny w restauracji – Poznań

Jeżeli chcesz zorganizować bliskiemu niespodziewane urodziny w restauracji i mieszkasz w Poznaniu, to Stare Miasto będzie najlepszą lokalizacją. Bulwar to wyjątkowe miejsce, które słynie z wyśmienitego jedzenia, a także estetycznego wnętrza. Do tego dochodzi fakt, że w pobliżu znajduje się bardzo dużo klubów, w których impreza może mieć miejsce później. Restauracja Bulwar zawsze jest otwarta na sugestie klientów, dlatego tym bardziej warto wziąć ją pod uwagę.