Ślub w centrum miasta – wady i zalety

Ślub jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Para młoda przyrzeka sobie wierność oraz bezwarunkową miłość do końca życia. Marzeniem każdego nowożeńca jest to, aby ceremonia przypominała bajkowy sen, a wesele przebiegło bez jakichkolwiek przeszkód. Coraz więcej osób decyduje się na innowacyjne rozwiązania, powoli odchodząc od tradycyjnych alternatyw. Zalicza się do tego między innymi – ślub w centrum miasta.

DLACZEGO DECYDUJEMY SIĘ NA ŚLUB W CENTRUM MIASTA?

Powodów takiej decyzji jest co najmniej kilka. Ślub w restauracji jest rzeczą niemalże naturalną. Jednak rezerwacje sal biesiadnych odbywają się już nawet kilka lat wstecz, więc bardzo ciężko znaleźć odpowiadający nam termin wynajęcia lokalu. Jeśli nie zdążyliśmy zarezerwować wiejskiej sali, na przeciw wychodzą nam miejskie restauracje. Kolejnym powodem jest wspomniane wcześniej wyłamywanie się z tradycyjnych schematów.

ZALETY ŚLUBU W CENTRUM MIASTA

1. Położenie – Mimo dostatku alkoholu oraz jedzenia, zdarzają się sytuacje, kiedy pilnie czegoś potrzebujemy. Niestety, w lokalu nie znajdziemy pożądanej przez nas rzeczy, a co za tym idzie? Trzeba wybrać się do sklepu. Ślub w centrum miasta ma to do siebie, że zazwyczaj różnego rodzaju punkty sprzedaży, znajdują się w promieniu co najwyżej kilometra.
2. Organizacja – Ślub w restauracji posiada jedną istotną zaletę. To właśnie dzięki niej, spora większość przyszłego małżeństwa, decyduje się na taką formę celebracji tego wydarzenia. Mowa o zapewnieniu przez lokal wielu udogodnień, które w przypadku wynajęcia sali wiejskiej – trzeba załatwiać na własną rękę. Nikt nie lubi stresu związanego z ogromną odpowiedzialnością z jaką wiąże się planowanie wesela. Ślub w restauracji oferuje w większości wyręczenie w tej kwestii. Napoje, catering, muzyka czy dekoracje. Ilość i cena usług, zależą od restauracji.
3. Kameralność – Spora ilość restauracji oferuje specjalnie oddzielone pomieszczenie, które zapewnia prywatność weselnikom. Istnieje również możliwość wynajęcia lokalu na wyłączność.

WADY ŚLUBU W CENTRUM MIASTA

1. Hałas – Planując ślub w centrum miasta, powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, iż w mieście zazwyczaj panuje typowy dla niego hałas. Samochody, rozmowy przechodniów, krzyki dzieci. Miejski gwar nie zawsze jest nieodłączną kwestią lokali położonych w centrum, jednak warto przygotować się na takie ewentualności.
2. Cena – Co prawa, restauracje oferują szeroki zakres usług dotyczących organizacji wesela. Nic jednak nie jest za darmo. Koszt ślubu w restauracji jest nieznacznie większy od ceny wynajmu sali wiejskiej.
3. Położenie – Może być zarówna zaletą jak i wadą. W przypadku tego drugiego, pamiętać trzeba o miejskim krajobrazie , który otacza nas z każdej strony. Ślub w centrum miasta serwuje nam niejednokrotnie blokowiska, ulice wokół restauracji. Bywa również tak, że zabudowy nie są wcale tak gęsto umiejscowione, co tyczy się głównie mniejszych miast. Niemniej jednak, w przerwie od świętowania, spokojny spacer wśród ciszy i przyrody – jest mało możliwy.

Podczas organizacji wesela warto zwrócić uwagę na nasze indywidualne preferencje. Ma to być dla nas najpiękniejszy dzień w życiu, dlatego należy zadbać o to, aby wszystko odpowiadało oczekiwaniom naszym oraz naszych gości.