Nieoczekiwane połączenia czekolady

Nie możesz się zdecydować jaką żywność chcesz podać na swojej imprezie? Czekolada jest zawsze dobrym punktem wyjścia, ale co powinno iść z nią w parze?

Można naśladować techniki znakomitych kucharzy, którzy sprawiają że bardzo prosta żywność podana na party staje się niezapomniana. Głównym celem jest dobrać parę produktów, które przynoszą wiele smaków i konsystencji razem tak, że poszczególne pokarmy ulepszają się nawzajem. Rozważmy pokarmy w kontekście smaku, który jest prawie tak silny lub nieco silniejszy niż czekolada. Nie chcesz, aby jedzenie całkowicie przytłoczyło ten drugi smak. Słone, kwaśne, i pikantne smaki dobrze uzupełnią czekoladę. Również warto pomyśleć o żywności, która może być opisana jako chrupiąca.

1. Zioła i przyprawy

Cynamon, imbir, rozmaryn poprawiają smak czekolady w wyjątkowy sposób. Smak czekolady z podłożem przypraw, służy tak jak w innych pokarmach doprawionych ziołami lub można też wnieść w to całe elementy, takie jak laski cynamonu, w zależności od rodzaju czekolady jaka jest podawana. To może być zabawne, jeśli zaserwujesz cukierki o smaku czekoladowym z lub w połączeniu z każdym rodzajem przyprawy, aby ludzie mogli je wypróbować i zobaczyć, które najbardziej im pasują.

2. Ser

Romans między czekoladą i serem wydaje się być naprawdę uderzający – według znakomitych specjalistów w Internecie. Jeszcze osobiście tego nie próbowałem jeszcze, ale myślę, że trzeba to zrobić. Sery są cierpkie i mają charakterystyczny smak, więc byłoby dobrze powiązać je z czekoladą.

Chcesz poczuć prawdziwy szok? Gdyby ktoś zapytał mnie, który ser byłoby najgorzej powiązać ze smakiem czekolady, to pewnie można się domyślić, że parmezan, ale można spróbować.

Ponownie, będzie to świetna okazja, aby rozłożyć czekolada i ser na przemian i niech ludzie przejdą do wypróbowania własnych kombinacji. Tym sposobem goście otrzymują jedzenie, zabawę i sporo nowych doświadczeń.

3. Chipsy ziemniaczane

Większość z nas zapewne natknęła się na smaki tej rozkoszy na własną rękę, ponieważ tak wiele imprez oferuje ciasto czekoladowe i chipsy ziemniaczane. Te słone, chrupiące i jakże kochane przekąski łączą w sobie pyszne jedzenie i zabawę z czekoladą we wszystkich formach. Fontanny czekoladowe, cukierki, ciastka, lody i korzyści ze smakiem i kształtem chipsów ziemniaczanych są ogromne.

4. Papryczki

Tak, ostra papryka będzie idealna dla imprezowiczów. Silny, pikantny smak papryki zwiększa gładka słodycz czekolady. To odczucie smaku jest szczególnie silne, ponieważ język robi się trochę zdrętwiały z powodu papryki i pozostawia zazwyczaj niezauważane kubki smakowe w gotowości, aby w pełni docenić czekoladę.

5. Sól


To wydaje się być łatwe – nasze usta lubią łączyć słone i słodkie rzeczy w tym samym czasie. Tak naprawdę smakują pysznie razem.

Czy wiesz, że można umieścić sól w lub na czekoladzie?

6. Prażona kukurydza

Czekolada i popcorn – połóż je obok siebie, a goście będą zachwyceni. Może to być kolejna wielka szansa na barowy hit! To byłoby niesamowite zaproponować kilka rodzajów popcorn, różne rodzaje czekolady i polewy zróżnicowane, a do tego cukierki i orzechy.

7. Warzywa

Jest to jeszcze jedna rzecz, której nigdy nie próbowałem, ale widocznie ludzie lubią łączy c warzywa i czekoladę razem. Można zanurzyć warzywa w fontannie czekolady, można zaproponować warzywa pokryte czekoladą i połączyć czekoladę i warzywa razem na talerzu jako przekąskę.

8. Chleb

Czekolada smakuje dobrze w towarzystwie słodkich i pikantnych bułek i kromek chleba. Roślinne pieczywa na bazie takiej jak cukinia, chleby orzechowe – smakuje wyśmienicie kiedy są zanurzone w czekoladzie. Ponadto, czekolada do smarowania kanapek zawsze się sprawdza.

9. Grzyby

Zapisz ten pomysł dla bardzo odważnych gości. Widocznie, grzyby i czekolada są czymś czego wszyscy chcielibyśmy spróbować, ale nie chcesz, aby wymusić na kimś taki smak bez uprzedzenia. Połącz je razem.

Łączenie nieoczekiwanej żywności w imprezowym menu sprawi, że twoje party będzie wyróżniać się z tłumu i doda to dodatkowy element zabawy, kiedy ludzie będą mieć okazję spróbować nowych rzeczy.


Czekolada jest niewątpliwie jedną z wielu słabości ludzkich, z których trudno zrezygnować. W rzeczywistości, nawet ci, którzy zdecydowali się zobowiązać do diety odchudzającej wiedzą jak im trudno wykreślić czekoladę ze swoich planów diety.

Dobrą wiadomością jest to, że czekolada nie jest wcale zła dla zdrowia. Przeciwnie, Naukowcy odkryli szereg jej korzyści dla zdrowia związanych z jedzeniem odpowiedniej ilości czekolady. Choćby to, że czekolada poprawia nastrój.